Sokolovna se po dvouleté rekonstrukci opět otvírá veřejnosti

Datum: 04. 9. 2015
Kategorie: Novinky

Rozsáhlá rekonstrukce devadesát let staré budovy Sokola v Pardubicích Na Olšinkách byla zakončena slavnostním přestřižením pásky v pátek 4. září 2015.


Akci realizovalo sdružení firem Marhold – Syner – Italmec na základě výběrového řízení poté, co investor odstoupil od smlouvy s předchozím zhotovitelem.

Rekonstrukce sokolovny Na Olšinkách byla již třetí etapou, která během posledních pěti let změnila areál v centru města k nepoznání. V roce 2010 se sportovci za více než 37 milionů korun dočkali nafukovací haly, tartanového oválu, osvětleného multifunkčního hřiště s umělou trávou, beach volejbalu, antukových kurtů a zázemí s šatnami a sociálními zařízeními. O rok později byla venkovní část dokončena za 6,5 milionů, včetně modernizace volejbalové tribuny, technického zázemí a dalších sportovišť. Nejnákladnější a nejnáročnější byla třetí etapa, která se týkala především hlavní budovy. Celkové náklady se vyšplhaly na více než 128 milionů korun.

Všechny etapy čerpaly finanční prostředky z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod a byly součástí Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM).